Tesařské práce, krovy

Přemýšlíte o nové střeše, ale nevíte v jakém stavu je Váš krov? Či plánujete půdní vestavbu? Nebo chcete pergolu? Neváhejte nás kontaktovat, máme šikovné tesaře, kteří Vám zkontrolují stav krovu a navrhnou optimální řešení. Ne vždy je nutná celková výměna krovu.

Kontrolou starého krovu, návrh optimálního řešení (výměny nevyhovujících částí vazby), popřípadě návrhem zcela nového krovu naše spolupráce teprve začíná. Připravíme Vám krov na půdní vestavbu a zajistíme kompletní sádrokartonářské práce. Montujeme krovy dle projektových dokumentací a naši zkušení profíci si troufnou i nasložité speciální vazby. Dle přání Vám sestavíme krov z vazníků. Počítat s námi můžete také při citlivých revitalizacích historických střech. Provádíme též návrhy zahradních altánů a pergol. Návrhy řešení a cenové nabídky jsou samozřejmě zdarma.

Krovy střech

Tesařské práce, krovy

Nejčastějším materiálem krovu je dřevo, ovšem můžeme se setkat i s krovy ocelovými nebo železobetonovými.Konstrukce krovu ovlivňuje zejména sklon střechy, její tvar a rozpětí.

Krokevní /hambálková/ soustava je s krokví a kleštin nebo rozpěr. Stojatá stolice je klasický typ krovu, kdy jsou sloupky svislé. Ležatá stolice má sloupky šikmé a svislé vaznice, ty soustřeďují zatížení do podpor, kdy je tak méně namáhán vazní trám. Kozová stolice má šikmé vaznice i sloupky a sloupky se soustřeďují do osy krovu.

Naše poslední realizace

Kam dál?

Tesaři

Tesaři

Dřevěné střešní konstrukce a profesionální tesařské práce

Zjistit více
Pokrývači

Pokrývači

Základem každého domu je kvalitní střecha, proto nás kontaktujte

Zjistit více
Klempíři

Klempíři

Veškeré klempířské práce jsou poslední nutnou částí realizace střech

Zjistit více